Jacob från Varberg medlemsnummer 10k ...

Jacob från Varberg medlemsnummer 10k !

Grattis till Jacob som fick det åtråvärda medlemsnumret 10000.  Stort grattis! Du har en STCS t-shirt att hämta ut på någon av klubbens träffar. (ta med medlemskort) / Pelle

Medlemsuppföljning – Januari 20...

Medlemsuppföljning – Januari 2016

2016 har bara börjat och den positiva trenden fortsätter kring tidiga medlemsinbetalningar. Ju tidigare på nya säsongen alla betalar, ju mer får ni ut av ert medlemskap. Dessutom minimeras risken för att ni står utan medlemskort när vi inom snar framtid kör igång med våra aktiviteter, exempelvis bankörningen på Ring Knutstorp i början av april. Vi […]

Medlemsbilar i STCS monter på Elmia

Medlemsbilar i STCS monter på Elmia

Styrelsen söker medlemsbilar att ställa ut i klubbens monter på Bilsport Custom Motorshow http://www.saabturboclub.com/event/b…tom-motorshow/ Vi söker nu TVÅ bilar som kan representera klubben på mässan. Därför önskar vi ta emot tips från er medlemmar på bilar som kan locka besökare till vår monter. Alla bidrag beaktas. Maila era bidrag till info@saabturboclub.com // Pelle

Mötesprotokoll från årsmötet

Mötesprotokoll från årsmötet

Nu finns mötesprotokollet från årsmötet 2015 att läsa. Följ denna länken Årsmöte 2015 Logga in med det användarnamn och lösenord som finns i ert medlemsbrev.

Medlemsuppföljning – December 2...

Medlemsuppföljning – December 2015

  Efter några dagars julledighet är vi nu tillbaka och kan konstatera att medlemsuppföljningen för december 2015 ser riktigt bra ut!   Riktigt kul att se att så många inbetalningar för den nya säsongen som vi nu är inne i!   Vi följer nästan på pricken de förutspådda medlemsinbetalningarna som vi har satt upp för […]

Material från årsmötet 2015 nu tillgä...

Material från årsmötet 2015 nu tillgängligt

Nu finns huvudpresentationen som vi visade under årsmötet tillgänglig Ni hittar materialet på sidan för årsmötet 2015 Antingen via direktlänken ovanför, alternativt att gå in via menyn Information > Årsmöte > Årsmöte 2015

Ny sponsor till klubben

Ny sponsor till klubben

Vi kan nu meddela att vi kontrakterat en ny sponsor till klubben, RS Audio. Brett sortiment av billjud. Besök deras sida på http://www.rsaudio.se

God Jul och Gott Nytt År!

God Jul och Gott Nytt År!

God Jul och Gott Nytt STCS-År! Önskar Styrelsen, IT-gruppen, racecrew, revisorn, valberedningen och våra stolta sponsorer.

Medlemsuppföljning – November 2...

Medlemsuppföljning – November 2015

Glädjande nyheter! Vi följer nästan på pricken de förutspådda medlemsinbetalningarna som vi har satt upp för att nå målet 1 500 medlemmar per sista september 2016.   Så här gör ni för att betala in medlemsavgiften för säsong 2015-2016: 1. Ny medlem: Sätt in 300 SEK till klubbens PlusGiro-konto: 483 36 81-2 Skriv i meddelandefältet […]

Kontaktuppgifterna till styrelsen är ...

Kontaktuppgifterna till styrelsen är uppdaterad

Kontaktuppgifterna till styrelsen är nu uppdaterad. Vänligen se sidan för mer information.