Medlemsuppföljning – Februari 2017

Medlemsuppföljning – Februari 2017

Årets andra månad är nu avslutad, och vi ser tyvärr en negativ trend av medlemsinbetalningar.

Med summeringen av årets andra månads totala medlemsantal i ryggen kan vi tyvärr konstatera att vi inte följer samma trend av medlemsinbetalningar som vi gjort tidigare år. Om vi ska kunna nå uppsatta målet på 1 700 medlemmar vid verksamhetsårets slut, sista september, kommer vi att behöva puffa på våra vänner som ännu inte har förnyat sitt medlemskap att faktiskt göra så! Och det skadar inte att fler får upp ögonen för klubben, så tipsa mer än gärna din kompis så att även denna blir nyfiken på klubben.

Det är ändå skoj att se att 871 medlemmar är med oss när vi inom mycket snar framtid drar igång klubbens aktiviteter för denna säsong. Först ut är banträffen på Ring Knutstorp, följt av Elmia-mässan där klubben kommer att finnas representerade. Kom gärna och besök oss i monter A08:28.

Vi har nu även lanserat möjligheten att förnya sitt medlemskap via Swish. Se nedan för mer information. Notera att denna möjlighet endast är till för de tidigare medlemmar som inte har flyttat sedan dom senast var medlem i klubben.

Läs mer om hur ni kan bli medlem på klubbens hemsida

Tänk på att normal hanteringstid är 3-5 veckor från gjord inbetalning tills att du har medlemskortet i brevlådan.

Tänk även på att det bara är bara betalande medlemmar i Saab Turbo Club of Sweden som får tillgång till alla medlemsförmånerna.
Exempelvis kommande aktiviteter i klubben, alla medlemsrabatterna och så vidare.

Medlemskort måste uppvisas vid exempelvis köp i butiken på Bildelslagret i Trollhättan (f.d. ANA Begagnade delar/SDCC).

Det går att betala in medlemsavgiften när som helst, och det är som sagt aldrig för sent att bli medlem vår klubb.
Betala in nu, och få tillgång till så många aktiviteter och medlemsförmåner som möjligt för resten av detta år.

OBS!
Tänk på att spara ditt medlemsbrev! I detta står ditt personliga lösenord för inloggning till exempelvis sidan över medlemsförmånerna samt sidan för att göra er adressuppdatering om ni flyttar.

Så här gör ni för att betala in medlemsavgiften för säsong 2016-2017:

1. Ny medlem: Sätt in 300 SEK till klubbens PlusGiro-konto: 483 36 81-2
Skriv i meddelandefältet på överföringen via din internetbank: Ny Förnamn Efternamn Adress

2. Medlem sedan tidigare: Sätt in 300 SEK till klubbens PlusGiro-konto: 483 36 81-2
Skriv i meddelandefältet på överföringen via din internetbank: Medlemsnummer Förnamn Efternamn

3. Medlem sedan tidigare, samt ej flyttat sedan du senast var medlem i klubben, då kan du numera även förnya medlemsavgiften via Swish-nummer 123 219 92 30. Ange då ditt namn och medlemsnummer som referens när du betalar in medlemsavgiften á 300 kronor.

Tveka inte på att höra av er om ni skulle ha några frågor.
Kontakta medlemsansvarige via: medlemskap@saabturboclub.com

Med Vänliga Hälsningar
Michael Törnros

Ordförande och medlemsansvarig

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.  Lär dig mer