Ny betalningsmetod: PayPal

Ny betalningsmetod: PayPal

OBS Denna text är numera inaktuell, hur du blir medlem finner du på denna sida

Lagom till årets första banträff så introducerar vi nu även möjligheten att betala in sin medlemsavgift via PayPal. På detta vis får även de som glömt betala årets medlemsavgift möjlighet att vara med på Ring Knutstorp då medlemskapet aktiveras direkt när betalningen genomförs (och givetvis alla andra roliga aktiviteter inom klubben i år).

Det går att förnya befintligt medlemskap (om man har inloggning till “Mina sidor”) såväl som att bli helt ny medlem ifall man ej är det sedan tidigare.
Medlemmar som väljer att betala via PayPal får inget välkomstbrev eller tillhörande plastficka hemskickat via posten utan istället aktiveras medlemskapet direkt och du skriver själv ut ditt medlemskort.

Detta medlemskort skall uppvisas vid klubbens träffar och om sponsor- eller rabattgivande företag kräver detta för att man som medlem skall få tillgång till medlemsrabatterna.

För återkommande medlemmar gäller det alltså att logga in på “Mina sidor” och där välja att betala sin medlemsavgift via PayPal, följ instruktionerna på sidan och skriv sedan själv ut ditt medlemskort direkt från “Mina sidor”.

För nya medlemmar väljer man att registrera sig online, då skapas ett konto för dig på “Mina sidor” som du kan logga in på och betala ditt medlemskap för att aktivera och sedan skriva ut ditt medlemskort.

Fram till att insläppet stänger klockan 09.00, söndagen den 9:e april, går det bra att betala in medlemsavgiften på detta vis.
Notera att för att kunna komma in på Ring Knutstorp, krävs betald medlemsavgift, uppvisande av medlemskort samt körkort och ifylld säkerhetsblankett.

Insläppet till banan öppnar klockan 08.00 och stänger 09.00.

Stort tack till Jan Färnström, som har arbetat fram möjligheten med medlemsinbetalning via PayPal.

 

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.  Lär dig mer