Medlemsuppföljning – Maj 2017

Medlemsuppföljning – Maj 2017

Årets femte månad är nu summerad!

Med summeringen av årets femte månads totala medlemsantal i ryggen kan vi konstatera att vi tagit ett kliv i rätt riktning, men inte riktigt ännu följer samma trend av medlemsinbetalningar som vi gjorde förra året. Om vi ska kunna nå uppsatta målet på 1 700 medlemmar vid verksamhetsårets slut, sista september, kommer vi att behöva puffa på våra vänner som ännu inte har förnyat sitt medlemskap att faktiskt göra så! Och det skadar inte att fler får upp ögonen för klubben, så tipsa mer än gärna din kompis så att även denna blir nyfiken på klubben.

Det är ändå skoj att se att 1 280 medlemmar per sista maj är med oss när vi nu har dragit igång aktiviteterna för detta verksamhetsår. Först ut var banträffen på Ring Knutstorp, följt av Elmia-mässan där klubben fanns representerade. Därefter var banträffen på Sviestad Linköpings Motorstadion, inne i Linköping, lördagen den 13:e maj.Näst på tur är Saab Bilmuseum Festival där Turboklubben är en av de drivande krafterna bakom hela festivalen.

Vi har nu även lanserat möjligheten att förnya sitt medlemskap via Swish. Se nedan för mer information. Notera att denna möjlighet endast är till för de tidigare medlemmar som inte har flyttat sedan dom senast var medlem i klubben.

Läs mer om hur ni kan bli medlem på klubbens hemsida

Tänk på att normal hanteringstid är 3-5 veckor från gjord inbetalning tills att du har medlemskortet i brevlådan.

Tänk även på att det bara är bara betalande medlemmar i Saab Turbo Club of Sweden som får tillgång till alla medlemsförmånerna.
Exempelvis kommande aktiviteter i klubben, alla medlemsrabatterna och så vidare.

Medlemskort måste uppvisas vid exempelvis köp i butiken på Bildelslagret i Trollhättan (f.d. ANA Begagnade delar/SDCC).

Det går att betala in medlemsavgiften när som helst, och det är som sagt aldrig för sent att bli medlem vår klubb.
Betala in nu, och få tillgång till så många aktiviteter och medlemsförmåner som möjligt för resten av detta år.

OBS!
Tänk på att spara ditt medlemsbrev! I detta står ditt personliga lösenord för inloggning till exempelvis sidan över medlemsförmånerna samt sidan för att göra er adressuppdatering om ni flyttar.

Så här gör ni för att betala in medlemsavgiften för säsong 2016-2017:

1. Ny medlem: Sätt in 300 SEK till klubbens PlusGiro-konto: 483 36 81-2
Skriv i meddelandefältet på överföringen via din internetbank: Ny Förnamn Efternamn Adress

2. Medlem sedan tidigare: Sätt in 300 SEK till klubbens PlusGiro-konto: 483 36 81-2
Skriv i meddelandefältet på överföringen via din internetbank: Medlemsnummer Förnamn Efternamn

3. Medlem sedan tidigare, samt ej flyttat sedan du senast var medlem i klubben, då kan du numera även förnya medlemsavgiften via Swish-nummer 123 219 92 30. Ange då ditt namn och medlemsnummer som referens när du betalar in medlemsavgiften á 300 kronor.

Tveka inte på att höra av er om ni skulle ha några frågor.
Kontakta medlemsansvarige via: medlemskap@saabturboclub.com

Med Vänliga Hälsningar
Michael Törnros

Ordförande och medlemsansvarig

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.  Lär dig mer