Medlemsuppföljning – Augusti 2017

Medlemsuppföljning – Augusti 2017

 

Summering i slutet av verksamhetsåret!

Augusti-sidan i kalendern är över, och nu råder september-bilden. Och med detta börjar vi så smått att närma oss slutet av detta verksamhetsår. Endast september månad är kvar, samt årsmötet i november, innan verksamhetsåret 2016-2017 läggs till handlingen. Den gooda trenden av medlemsinbetalningar har fortsatt under augusti månad. Jättekul!

Säsongen är som sagt inte slut. Nu under september gästar vi Anderstorp för säsongens sista banträff.

Men det finns fler skäl att vara medlem i klubben, så har du inte redan blivit medlem kan du bli medlem och bland annat ta del av de många fina medlemserbjudanden som våra sponsorer och rabattgivare erbjuder oss. För en enklare möjlighet för tidigare medlemmar att förnya sitt medlemskap på, har vi sedan ett tag tillbaka lanserat möjligheten att förnya sitt medlemskap via Swish. Se nedan för mer information. Notera att denna möjlighet endast är till för de tidigare medlemmar som inte har flyttat sedan dom senast var medlem i klubben.

Läs mer om hur ni kan bli medlem på klubbens hemsida:

Tänk på att normal hanteringstid är 3-5 veckor från gjord inbetalning tills att du har medlemskortet i brevlådan.

Tänk även på att det bara är bara betalande medlemmar i Saab Turbo Club of Sweden som får tillgång till alla medlemsförmånerna. Exempelvis kommande aktiviteter i klubben, alla medlemsrabatterna och så vidare. Medlemskort måste uppvisas vid exempelvis köp i butiken på Bildelslagret i Trollhättan (f.d. ANA Begagnade delar/SDCC).

Det går att betala in medlemsavgiften när som helst, och det är som sagt aldrig för sent att bli medlem vår klubb.
Betala in nu, och få tillgång till så många aktiviteter och medlemsförmåner som möjligt för resten av detta år.

OBS!
Tänk på att spara ditt medlemsbrev! I detta står ditt personliga lösenord för inloggning till exempelvis sidan över medlemsförmånerna samt sidan för att göra er adressuppdatering om ni flyttar.

Så här gör ni för att betala in medlemsavgiften för säsong 2016-2017:

1. Ny medlem: Sätt in 300 SEK till klubbens PlusGiro-konto: 483 36 81-2
Skriv i meddelandefältet på överföringen via din internetbank: Ny Förnamn Efternamn Adress

2. Medlem sedan tidigare: Sätt in 300 SEK till klubbens PlusGiro-konto: 483 36 81-2
Skriv i meddelandefältet på överföringen via din internetbank: Medlemsnummer Förnamn Efternamn

3. Medlem sedan tidigare, samt ej flyttat sedan du senast var medlem i klubben, då kan du numera även förnya medlemsavgiften via Swish-nummer 123 219 92 30. Ange då ditt namn och medlemsnummer som referens när du betalar in medlemsavgiften á 300 kronor.

Tveka inte på att höra av er om ni skulle ha några frågor.
Kontakta medlemsansvarige via: medlemskap@saabturboclub.com

Med Vänliga Hälsningar
Michael Törnros

Ordförande och medlemsansvarig

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.  Lär dig mer