Bilar till Elmia 2019 sökes.

Bilar till Elmia 2019 sökes.

Vår vana trogen erbjuder vi våra medlemmar möjligheten att ha sin ögonsten uppställd i STCS monter på Elmia. Tre bilar att ställa ut i A-hallen är vad vi efterlyser. Vissa kriterier skall dock uppfyllas.

Ägaren skall vara betalande medlem i Saab Turbo Club of Sweden för år 2019 och fordonet skall, självklart, vara en SAAB.

Ägaren ombesörjer transport till och från mässhallen och bilen skall vara på plats 18-22 april. Vi uppskattar även om ägaren har möjlighet att närvara på mässan personligen minst två dagar, gärna mer.

Så ta tillfället i akt och sänd in en anmälan. Denna bör innehålla bilder på bilen, gärna både in och utvändigt i olika vinklar, en presentation av bilen där modell, ev uppdateringar och modifikationer etc framgår samt ägarens / medlemmens namn, adress, medlemsnummer och telefonnummer.
Detta skickas till info@saabturboclub.com senast 25 januari 2019. 

Styrelsen kommer sedan gå igenom alla bidragen och gemensamt besluta vilka tre bilar vi ska erbjuda en plats i vår monter. Dessa tre personer kommer sedan meddelas personligen. Observera att anmälan endast kan ske till ovanstående mailadress, att styrelsens beslut är slutgiltigt, att bidrag efter 25/1 ej kommer behandlas samt insända bidrag som ej uppfyller kriterier sorteras bort.

 

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.  Lär dig mer