Hipp hipp hurra, STCS 30 år som bilklubb idag!

Hipp hipp hurra, STCS 30 år som bilklubb idag!

Tiden går oerhört fort när man har roligt. Idag den 19:e november 2021 firar STCS 30 år som bilklubb!

Det är många roliga minnen från tidigare träffar och evenemang som dyker upp när man tänker tillbaka. Tack vare våra fantastiska fotografer är klubbens historia rikt dokumenterad. Vilka är då dessa fotografer kanske du undrar? Jo det är ju naturligvits alla våra medlemmar som besöker klubbens evenemang. Under våra 30 år som bilklubb har det skapats massor av bilder och filmer som visar hur kul vi faktiskt har oavsett var vi träffas.

Här nedan är en film som innehåller bilder från många av de alla roliga aktiviteter och händelser som medlemmar ur Saab Turbo Club of Sweden har varit med om under dessa 30 underbara år.

Saab Turbo Club Of Sweden jubileumsfilm STCS 30 år

Om du vill vara med oss de kommande 30 åren så kan du enkelt bli medlem här

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.  Lär dig mer