Medlemsuppföljning – Juli och augusti 2018

Medlemsuppföljning – Juli och augusti 2018

Hej!

Hoppas att sommaren har varit fantastisk! Det har den verkligen varit för oss och mycket tid har tillbringats ute i sommarstugan som vi köpte förra året, och genast började att riva ut och renovera. Sommarens stora projekt var att fixa till vinden, så att vi alla 5 kunde sova där uppe. Därtill har det varit full fart med att underhålla en 7-åring, en 4-åring och en 6 månaders bebis.

Tyvärr har det inte funnits så mycket övrig tid, så klubben har dessvärre fått stå tillbaka sedan lilla Meya, medlemsnummer 11408, kom till världen i februari i år. Som tur är har klubben en helt fantastisk styrelse, en minst sagt underbar racecrew, och ett härlig gäng på forumet och Facebook. Något som syns i antalet medlemmar som har letat sig till oss under denna säsong.

När vi nu summerar ihop antalet medlemmar per sista juli, samt augusti, hittar vi finfina siffror såsom 1902 respektive 1942. Det vill säga inte långt ifrån att nå en så smått magisk gräns på hela 2 0 0 0 medlemmar för klubben! Helt otroligt kul att se!

Och säsongen är inte ens slut, för lördagen den 29:e september håller vi i banträff på Anderstorp, och därtill avslutar vi verksamhetsåret med årsmöte i november.Hur man gör för att bli medlem finner ni på klubbens hemsida. 

Tveka inte på att höra av er ifall ni har några frågor. Ni når medlemsansvarig på medlemskap@saabturboclub.com

Med vänliga hälsningar

Michael Törnros

Ordförande och medlemsansvarig

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.  Lär dig mer